Nieuws

Contentverzamelaar

Webcontent zoeken

Toelichting op IGC-mandaat

Nieuwsbericht | 12-07-2007

Introductie terminologiedatabank

Nieuwsbericht | 03-07-2007

Portugal voorzitter Raad

Nieuwsbericht | 01-07-2007

Voorbij milieu: strafrecht in de eerste pijler

In 2005 boog het EG-Hof zich voor de eerste keer over de bevoegdheid van de EG op het terrein van strafrecht. Deze zaak betrof specifiek milieustrafrecht. Sinds de uitspraak is een (beperkte) strafrechtelijke harmonisatie in de eerste pijler mogelijk. De reikwijdte van deze harmonisatie staat echter nog niet vast. Verwacht wordt dat het Hof zich in de tweede zaak in deze nader zal uitspreken. A-G Mazák heeft in ieder geval aangegeven dat de Gemeenschapswetgever niet bevoegd is om type en hoogte van de straf voor te schrijven. Wel is het gebruik van strafrecht op andere terreinen dan milieu onder voorwaarden toegestaan.

Nieuwsbericht | 27-06-2007

Advocaten dienen witwassen van geld te melden

Op grond van richtlijn 91/308/EEG zijn advocaten verplicht om mogelijke witwaspraktijken van hun client te melden. Deze verplichting is niet in strijd met het recht op een eerlijk proces. De richtlijn geeft immers aan dat advocaten zijn vrijgesteld van de informatie- en samenwerkingsverplichting indien hun werkzaamheden verband houden met een rechtsgeding. Dit blijkt uit een arrest van het EG-Hof.

Nieuwsbericht | 25-06-2007

Een nieuwe BNC leidraad

Het is in de BNC-vergadering al met taart met muisjes gevierd: de vaststelling van de nieuwe BNC leidraad. Niet alleen is de leidraad herzien, er is nu ook een toelichting bij het invullen van fiche sjablonen. Daarnaast is het aantal sjablonen uitgebreid van 2 naar 3.

Nieuwsbericht | 11-06-2007

Mag het een onsje meer zijn?

Als een lidstaat niet alle maatregelen treft die nodig zijn om uitvoering te geven aan een arrest van het Hof van Justitie, kan de Commissie de desbetreffende lidstaat opnieuw voor het Hof dagen. De Commissie kan daarbij aangeven of een dwangsom passend is en hoe hoog deze zou moeten zijn. Maar welke bedragen zijn daarmee gemoeid?

Nieuwsbericht | 10-06-2007