Voor toepassing van de aanbestedingsregels bij wezenlijke wijziging van een opdracht kan een dergelijke in de plaats stelling via overname van de gegunde overheidsopdracht als afdoende worden beschouwd, waarmee een dergelijke rechtsopvolging als gevolg van herstructurering en insolventie geen wezenlijke wijziging betreft en ook geen nieuwe aanbestedingsprocedure vereist. Dat is het antwoord van het EU-Hof op prejudiciƫle vragen van de Zweedse rechter.
Nieuwsbericht | 11-02-2022
Het pakket maatregelen van de Europese Commissie moet de voorzieningszekerheid en het technologische leiderschap van de EU op het gebied van halfgeleidertechnologieĆ«n en –toepassingen waarborgen. Een Europese Chipwet zal de EU in staat stellen om tijdig te kunnen reageren op tekorten aan halfgeleiders.
Nieuwsbericht | 09-02-2022
Het Europees Parlement en de Raad hebben een politiek akkoord bereikt over een sterker mandaat voor Europol. Hierdoor zal Europol lidstaten beter kunnen ondersteunen in het tegengaan van misdrijven en terrorisme en belangrijke veiligheidsbedreigingen kunnen aanpakken.
Nieuwsbericht | 08-02-2022
Het ācoronapaspoortā is bedoeld om het vrij verkeer van personen binnen de EU tijdens de coronapandemie te vergemakkelijken. Aangezien de uitzonderlijke omstandigheden van de coronapandemie nog steeds voortduren stelt de Commissie voor om het gebruik van het coronapaspoort met een jaar te verlengen tot en met 30 juni 2023.
Een speciale Eurobarometer-enquĆŖte geeft inzicht in de mening van Europeanen over de Conferentie over de toekomst van Europa en de belangrijkste uitdagingen voor de EU. Klimaatverandering wordt beschouwd als de grootste uitdaging en 9 op de 10 Europeanen is van mening dat het aanpakken van de klimaatverandering hun eigen gezondheid en welzijn ten goede kan komen.
Nieuwsbericht | 07-02-2022
In het speciaal verslag roept de Europese Rekenkamer op een nieuwe impuls te geven aan de uitrol van 5G, de nieuwe wereldwijde draadloze norm voor mobiele netwerken, in de Europese Unie. Lidstaten hebben aanzienlijke vertraging opgelopen bij de implementatie van hun 5G-netwerken, waardoor de verwezenlijking van de doelstellingen van de EU op het gebied van toegang en dekking in gevaar komt. Verdere inspanningen zijn nodig om beveiligingskwesties bij de invoering van 5G op een consistente en gecoƶrdineerde manier aan te pakken.
De afgelopen dertig jaar heeft de EU meer dan 3600 normen vastgesteld waarmee bedrijven kunnen aantonen dat zij aan de EU-wetgeving voldoen. Veel landen buiten de EU nemen echter een steeds assertievere houding aan tegen Europese normen. Daarnaast moet de ontwikkeling van geharmoniseerde normen op EU-niveau sneller verlopen om in te kunnen spelen op het steeds snellere innovatietempo. In een nieuwe strategie stelt de Commissie een reeks maatregelen voor om de rol van Europese geharmoniseerde normen te versterken.
Nieuwsbericht | 03-02-2022
De Europese Commissie kan pas vanaf de datum van toetreding van een land tot de EU staatssteuntoezicht uitoefenen op de door dat land genomen maatregelen. Het toekennen van schadevergoeding kan een dergelijke maatregel zijn die staatssteun kan vormen. De Commissie is bevoegd om ten aanzien van die schadevergoeding staatssteuntoezicht uit te oefenen indien het schadeveroorzakende feit voor de toetreding heeft plaatsgevonden, maar het recht op schadevergoeding pas na de toetreding is toegekend bij een scheidsrechtelijke uitspraak. Dat is het antwoord van het EU-Hof in een hogere voorziening tegen een arrest van het EU-Gerecht.
De afdeling Europees recht (ER) van het Ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ) heeft een vacature beschikbaar voor een Senior jurist Europees recht (schaal 12). Als Senior jurist werk en schrijf je mee aan de Nederlandse inbreng in Hofzaken bij het Hof van Justitie van de Europese Unie (EU-Hof). Daarnaast werk je samen met de agenten van de Minister van Buitenlandse Zaken die namens de Nederlandse regering de procesvoering doen voor het EU-Hof, het EU-Gerecht en het EVA-Hof. Solliciteren is mogelijk tot 17 februari 2022.
De EU-taxonomie stelt particuliere investeerders in staat om hun investeringen te heroriƫnteren naar ecologisch duurzame economische activiteiten en bedrijven. Gas en kernenergie kunnen onder die EU-taxonomie van ecologisch duurzame economische activiteiten vallen. Een nieuwe gedelegeerde verordening van de Commissie voorziet in criteria om activiteiten in de gas en kernenergiesector te kunnen aanmerken als ecologisch duurzame economische activiteiten. De Raad en het Europees Parlement krijgen vier maanden de tijd om de gedelegeerde handeling te toetsen en indien zij dat nodig achten, bezwaar te maken.
Nieuwsbericht | 02-02-2022
Toont 491 - 500 van 3.275 resultaten.