Het gegeven dat de Poolse omzettingswetgeving van het EU-kaderbesluit inzake boetes niet verwijst naar het begrip ‘rechtspersoon’, voorkomt niet dat de werking ervan zich ook uitstrekt tot rechtspersonen. De nationale rechter moet nagaan of de nationale bepalingen ruimte bieden om de bepalingen ook op rechtspersonen toe te passen. Dat is het antwoord van het EU-Hof op vragen van een Poolse rechter.
Nieuwsbericht | 05-03-2020
De Commissie heeft een voorstel gepresenteerd om het politieke engagement van de EU om tegen 2050 klimaatneutraal te zijn in wetgeving te verankeren. De Europese klimaatwet moet het streefcijfer voor 2050 bepalen, een koers uitzetten voor alle EU-beleid en ervoor zorgen dat overheden, bedrijven en burgers weten waar ze aan toe zijn. Tegelijkertijd lanceert de Commissie een openbare raadpleging over het toekomstig Europees klimaatpact.
Een registratieverplichting in het kader van een advertentiebelasting die in de praktijk alleen voor buitenlandse vennootschappen geldt is niet in strijd met het EU-recht. Maar een sanctieregeling bij niet-registratie die uitgaat van een exponentiele verhoging van de boete binnen korte tijd is onverenigbaar met het vrije dienstenverkeer. Dat is het antwoord van het EU-Hof op vragen van een Hongaarse bestuursrechter.
De Hongaarse vereisten dat met het land van oorsprong een internationale overeenkomst wordt gesloten en dat daar daadwerkelijk een onderwijsactiviteit wordt uitgeoefend, zijn onverenigbaar met het EU-recht en het recht van de WTO. Dat is het advies van advocaat-generaal Kokott aan het EU-Hof in een infractieprocedure tegen Hongarije.
De omzet als grondslag voor de Hongaarse heffing vormt een neutraal criterium en maakt geen onderscheid tussen binnenlandse en door buitenlandse moedermaatschappijen gehouden vennootschappen. Dat is het antwoord van het EU-Hof op vragen van een Hongaarse bestuursrechter.
Een vennootschap die haar fiscale woonplaats heeft verplaatst naar een andere lidstaat kan een fiscaal verlies, dat zij voor de verplaatsing in een afgesloten belastingtijdvak heeft geleden, niet opvoeren in de lidstaat van ontvangst. Dat is het antwoord van het EU-Hof op vragen van de hoogste bestuursrechter in Tsjechië.
Nieuwsbericht | 03-03-2020
Bij de beoordeling of het Europees aanhoudingsbevel tegen een persoon die in Spanje is veroordeeld wegens het strafbare feit van verheerlijking van terrorisme en vernedering van de slachtoffers ervan, ten uitvoer moet worden gelegd zonder te onderzoeken of dit strafbare feit ook in België strafbaar is, moeten de Belgische rechterlijke instanties rekening houden met de duur van de straf waarin is voorzien in de Spaanse wet in de versie die van toepassing was op de gepleegde feiten.
Wat dreef Flaminio Costa ertoe om zijn elektriciteitsleverancier aan te klagen voor een rekening van zo’n twintig euro? Hoewel ‘Costa – ENEL’ het uitgangspunt is voor de meeste beschouwingen over de voorrang van het EU-recht, is het verhaal van die rechtszaak nog relatief onbekend. In een leuke longread wordt een onderbelichte kant van deze zaak uit de doeken gedaan.
Een EU-lidstaat die tot uitlevering van een EER-onderdaan aan een derde land wil overgaan moet de desbetreffende EER-lidstaat informeren over het uitleveringsverzoek. Deze informatieverplichting moet de EER-lidstaat in staat stellen te beoordelen of hij een overleveringsverzoek wil indienen. Het negeren van de informatieverplichting is tevens in strijd met het beginsel van wederzijdse erkenning binnen het Gemeenschappelijke Asielbeleid. Dit is het advies van AG Tanchev aan het EU-Hof op vragen van het Kroatische Hooggerechtshof.
Nieuwsbericht | 02-03-2020
Een algemeen verbod om het beroep van boekhouder uit te oefenen samen met de activiteiten van verzekeringsmakelaar, vastgoedmakelaar, of bank- en financiële activiteiten is in strijd met de EU-Dienstenrichtlijn. Ook mag niet de voorwaarde worden gesteld dat de andere activiteit bijkomstig is. Dat heeft het EU-Hof bepaald in een infractieprocedure tegen België.
Toont 1.041 - 1.050 van 3.208 resultaten.